Czy w przypadku monitorowania aktywności w sieci pracownika, w obowiązku informacyjnym należy zawrzeć informację, że pracownik ma prawo do usunięcia, sprostowania, wniesienia sprzeciwu, ograniczenia przetwarzania danych?

0

minut

35

wyświetleń

Administrator przetwarzając dane osób fizycznych, jest zobowiązany spełnić wobec Nich obowiązek informacyjny, wskazując w nim m.in. prawa podmiotów danych. W klauzulach obowiązku informacyjnego należy zawrzeć tylko te prawa, które faktycznie będą mogły być zrealizowane przez Administratora – decydującą w tym zakresie kwestią, będzie podstawa prawna przetwarzania. Jeżeli przetwarzanie danych osobowych nie opieramy na art. 6 ust. 1 lit. a) RODO lub art. 9 ust. 2 lit. a) – w treści klauzuli, nie wskazujemy prawa do wycofania zgody, ponieważ w niniejszym przypadku niniejsze prawo podmiotu danych nie będzie miało zastosowania.

Tagi

Odpowiedzi udziela

author
Katarzyna Kaźmierczak-Kuśmierska - Forsafe

Jest ekspertem w zakresie prowadzenia audytów formalno-prawnych, opracowywania dokumentacji przetwarzania i ochrony danych osobowych oraz prowadzenia szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych.

www.forsafe.pl
zadaj pytanie