Czy można opublikować wizerunek ucznia, nauczyciela, rodzica za pomocą zdjęć i materiałów filmowych oraz imię i nazwisko autora w/w materiałów?

0

minut

17

wyświetleń

17 kw. 2023

Odpowiedź:

Na publikację wizerunku w formie zdjęć oraz materiałów filmowych, administrator danych powinien uzyskać zgodę na podstawie art. 81 ust. 1 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Ponadto, na publikację imienia i nazwiska autora powinniście Państwo pozyskać zgodę w myśl przepisów RODO. Reasumując, w celu legalizacji niniejszego procesu musicie Państwo pozyskać dwie zgody, jedną w myśl RODO, drugą w myśl Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Odpowiedzi udziela

author
Marzenna Szczepaniak - Forsafe

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Administracja oraz studia II stopnia na kierunku Prawo Ochrony Danych Osobowych, na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w obsłudze klientów Jednostek Budżetowych. W FORSAFE odpowiadam za analizę i przygotowanie dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych, a także zajmuję się wsparciem zespołu audytowego w bieżących zadaniach.

www.forsafe.pl
zadaj pytanie