Czy konieczne jest szkolenie z wykonywania pracy zdalnej, czy wystarczy wiedza przekazana podczas szkolenia o ochronie danych, które np. odbyło się wcześniej i zakończyło podpisaniem upoważnienia o przetwarzaniu danych?

0

minut

425

wyświetleń

22 maj 2020

Osobne szkolenie z pracy zdalnej nie jest konieczne, jeśli zasady bezpieczeństwa pracy z pocztą elektroniczną i dokumentami w wersji elektronicznej zostały wcześniej uwzględnione w ogólnym szkoleniu z zasad ochrony danych. Rekomendowane jest opracowanie skróconych instrukcji opisujących kluczowe zasady pracy z komputerem. Dodatkowo – wysłanie takiej skróconej instrukcji pomoże administratorowi udowodnić, że taka informacja została przekazana pracownikom.

Tagi

Odpowiedzi udziela

author
Dariusz Dobosz - Forsafe

Posiada wieloletnie doświadczenie związane z pracą w instytucji finansowej, gdzie zajmował się obsługą Klientów z sektora prywatnego i publicznego. Zajmuje się przeprowadzaniem audytów, analizy procesów oraz ryzyka, opracowaniem i przygotowaniem dokumentacji przetwarzania i ochrony danych osobowych. Posiada uprawnienia Audytora wewnętrznego z zakresu normy ISO 27001.  

www.forsafe.pl
zadaj pytanie